czwartek, 4 kwietnia 2013

Colleen Houck "Klątwa Tygrysa. Wyzwanie"

tytuł: Klątwa tygrysa. "Wyzwanie"
oryginalny tytuł:  Tiger's Quest 
Autor: Colleen Houck
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Wydawca: Otwarte
Liczba stron: 416
Rok wydania: 2012

„Pamiętaj, nieważne na jakie natrafisz przeszkody. Nawet jeśli będą bolesne i przysporzą trudności, nie wolno ci tracić nadziei. Utrata nadziei to jedyne, co naprawdę może cię zniszczyć.”
Nie mogłam się doczekać kolejnej części Klątwy Tygrysa. Byłam ciekawa jak potoczą się dalsze losy tygrysów i Kelsey. Jakie przygody im się przytrafią i jakim wyzwaniem obdarzyła ich bogini Durga. Pierwsza część książki kończy się jak Kelsey opuszcza piękne Indie i wraca do domu. Do domu w którym chce wrócić do normalnego życia. Życia bez tygrysów, niezwykłych przygód i Rena.

Kelsey zamieszkuję w swoim nowym domu, rozpoczyna studia, poznaję nowe osoby i zaczyna chodzić na randki. Rozpoczyna się porównywanie chłopaków, ubrań, aż do momentu gdy do domu obok wprowadza się tajemniczy sąsiad... 

Gdy Kelsey wraca do Indii rozpoczyna się prawdziwa akcja.  Bohaterzy odwiedzają Indie, Tybet oraz mityczną krainę, która jest pełna niezwykłych i tajemniczych stworzeń. Ponownie przeżywają niesamowite przygody, które są zarazem bardzo niebezpieczne. Muszą je przetrwać, nie mogą się poddać, bo od wyniku misji może zależeć życie któregoś z bohaterów. 
Książka była niesamowita, ale nie podobało mi się to, że książka z przygodowej zaczyna być romansem. Innych niedogodności już nie pamiętam. 
A Wam jak się książka podobała? 


„-Czym pan handlował? -Och, wieloma rzeczami. Tkaninami, głównie jedwabiem.Herbatą, indygowcami, przyprawami, saletrą i opium. -Proszę pana!- udałam oburzenie.- Czyżby był pan kiedyś dilerem narkotyków?”5+/632.

4 komentarze:

 1. Heh, sama nie wiem czy sięgać po dalsze ksiazki tej serii. Czytałam pierwszą część i niby wszystko ładnie pięknie - oryginalna i w ogóle, ale niezbyt podobało mi się wykonanie, no i było zbyt słodko.

  OdpowiedzUsuń
 2. Pierwsza i druga część właśnie do mnie idą z wymiany i nie mogę się doczekać :) I mnie romans nie przeszkadza w książce ani trochę.

  Chcę przy okazji zaprosić do mnie na bloga, gdyż zbieram listę autorów zagranicznych i polskich, którym czytelnicy chcieliby zadać pytania. Mam już zgodę od Josephine Angelini. Pozostałe dwie autorki mają odpowiedzieć na dniach. Zapraszam do podawania pytań i propozycji autorów, najchętniej tych od książek paranormalnych :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Opis bardzo intrygujący... Lubię takie klimaty.

  Pozdrawiam serdecznie,
  Sol/Monique

  PS. W wolnym czasie zapraszam do mnie na KONKURS! :)

  OdpowiedzUsuń
 4. Czytałam jak dotąd pierwszą część. I mi się podobała :) A widzę że część drugą blogerzy odbierają różnie. Mam nadzieję ze niedługo przeczytam i kolejne części.

  OdpowiedzUsuń

dziękuje za komentarz :D