niedziela, 2 marca 2014

Klątwa tygrysa. Wyprawa

Tytuł: Klątwa Tygrysa. Wyprawa
Oryginalny tytuł: Tiger's Voyage
Autor: Colleen Houck
Tłumaczenie: Martyna Tomczak
Wydawca: Otwarte
Liczba stron: 472
Rok wydania: 2012
Seria : Klątwa Tygrysa"Miłość jak woda dookoła, wszędzie. Lód, rzeka, chmura, deszcz, ocean. Czasem wielka, czasem mała.
Czasem dobra do picia, kiedy indziej słona. Każda potrzebna dla ziemi. Ciągle wkoło, ciągle w ruchu. Potrzebna do życia. Kobieta jak ziemia: potrzebuję wody. Woda rzeźbi ziemię, a ziemia wodę. Rzeka zmienia ziemię, tworzy koryto. Dno jeziora umie trzymać wodę w miejscu. Lodowiec porusza ziemię. Deszcz..."
Uprzejmie donoszę, że 3 tom serii klątwa tygrysa jest równie dobry jak poprzednie, a nawet lepszy. Przynajmniej tak uważam. Książka jest równie gruba jak poprzednie, ale czytało mi się ją bardzo dobrze, a nawet po przeczytaniu stwierdziłam, że szkoda, że taka cienka.


A co się dzieje w trzeciej części Klątwy Tygrysa? Na pewnie nie mało.

Kelsey wraz dwoma książętami dalej próbują zwalczyć pradawną klątwę, która powoduję, że Ron i Kishan muszą na pewien czas w ciągu 24 godzin stawać się tygrysami. Tym razem zawędrują, a raczej dopłyną do świata tajemniczych pięciu smoków, które jak to smoki są chciwe, przebiegłe, leniwe itd.. długo by wymieniać. Nie będzie to łatwa wyprawa, ale wręcz niezwykle niebezpieczna mogąca nawet zakończyć się śmiercią.
Ale to nie jedyne zmartwienie Kelsey, która dodatkowo próbuje odzyskać miłość Rena. Niestety utrata pamięci przez Rena nie ułatwia jej tego zadania, a wręcz utrudnia, a dodatkowo każdy dotyk Kelsey sprawia Renowi ból . Kelsey załamana i sfrustrowana sytuacją zaczyna zbliżać się coraz bardziej do Kishana.

Książka jest bardzo fajna, super się ją czyta, ale ma parę denerwujących wątków. Rozterki Kelsey w stosunku do swoich dwóch ukochanych tygrysów są straszne i frustrujące. Ile można się zastanawiać, którego z chłopaków wybrać. No dobra mniejsza rzecz z tym którego wybrać, ale mówi o wielkiej miłości do Rena, a gdy go nie ma, a potem gdy traci pamięć i ją odrzuca to leci do innego, do tego jego brata.
Wydaję mi się że w tej części rozterki miłosne Kelsey są głównym wątkiem, a reszta tylko dodatkiem. A szkoda.W każdym razie polecam tę książkę, bo w tej historii jest coś niezwykłego, coś co sprawia, że chcesz wiedzieć co się stanie dalej. Smoki, potwory, legendy i przygody, które są tutaj opisane potrafią wciągnąć czytelnika i sprawić, że ta książka stanie się niezłą rozrywką."-Zawsze byłaś taką upartą, ślepą, bezmyślną dziewczyna? -Czyżbyś nazwał mnie głupią? -Owszem, tyle że w nieco bardziej poetycki sposób!"
8,5/10


49.4 komentarze:

 1. Jakoś sobie odpuściłam po pierwszej części...

  OdpowiedzUsuń
 2. O tak, w przypadku dobrych książek to normalne, choćby miały i tysiąc stron, po przeczytaniu nachodzi myśl: "szkoda, że taka cienka, mogłaby mieć drugie tyle objętości" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 3. O tak, w przypadku dobrych książek to normalne, choćby miały i tysiąc stron, po przeczytaniu nachodzi myśl: "szkoda, że taka cienka, mogłaby mieć drugie tyle objętości" ;-)

  OdpowiedzUsuń
 4. Ja serii nie znam, ale okładka mnie zachwyciła niesamowicie... :)

  Pozdrawiam,
  Sol

  OdpowiedzUsuń

dziękuje za komentarz :D