środa, 28 marca 2012

Sieć rozkwitającego kwiatu


  Tytuł: Sieć rozkwitającego kwiatu
Oryginalny tytuł: Flower Net
Autor : Lisa See
Tłumaczenie: Robert Ginalski
Wydawca: Świat Książki
Liczba stron: 415

"Za bardzo się przejmujesz - powiedziała. - Nadchodzi wiosna i ostra zima już za nami. Czas, żebyśmy wszyscy w Chinach zaczęli nowe życie. "Kolejna książka Lisy See. Wiem, że zapewne wiele z  Was nie  zna tej pisarki, ale ja ją lubię i polecam. Opis z książki:
Pekinie znaleziona zwłoki syna ambasadora USA. Kilka dni później, w Los Angeles na statku przewożącym nielegalnych imigrantów odkryto ciało syna chińskiego magnata finansowego. Oba zgony najwyraźniej coś łączy - obrażenia, jakich doznali chłopcy, są takie same, a jednocześnie nikt nie potrafi podać przyczyny ich śmierci. W taj sytuacji Chiny i USA, pomimo napiętej sytuacji politycznej między tymi krajami, decydują się na wspólne śledztwo. 
Powiem Wam szczerze - książka początkowo była nudna, tak około 2 rozdziały. Uznałam: przeczytam, a co mi tam jakoś przebrnę. Było warto! Książka zaczyna się rozkręcać i trzyma nas w napięciu, mamy ochotę czytać dalej z ciekawości. Ma coraz więcej dziwnych wątków. Tak na prawdę nie wiadomo, co się stało, dlaczego i kto to zrobił.  Wraz z książką wyjaśnia się parę sytuacji, a potem powstają nowe bardziej zagmatwane. Nawet zakończenie mnie zdziwiło. Trochę mało wątku miłosnego :D Cóż kryminał i wątek miłośny to coś normalnego. :)


Jest to całkiem inna książka niż inne powieści Lisy See, ale tak samo interesująca.

Polecam.
"Miał wrażenie, że przenieśli się w ubiegłe stulecie. Tutaj nie było samochodów ani nawet skuterów, słychać było tylko cuchy świst opon rowerów i ich dzwonki, odgłosy bawiących się dzieci i melodyjne nawoływanie handlarzy zachwalający swój towar."
4/5


10.

3 komentarze:

  1. Znam autorkę ze słyszenia i już od dawna mam chęć na jakąś jej książkę, ale teraz myślę, że ta będzie najlepsza i od niej zacznę swoja przygodę :)

    OdpowiedzUsuń
  2. Książka mi nieznana, ale po Twojej recenzji z chęcią to zmienię:)

    OdpowiedzUsuń
  3. Nie znam ani autorki ani książki. Muszę szybko nadrobić zaległości :D

    OdpowiedzUsuń

dziękuje za komentarz :D